Państwowy Egzamin Certyfikatowy z Języka Polskiego Jako Obcego

Wypełnij formularz zgłoszeniowy

 

Akademia Języka Polskiego organizuje państwowy egzamin certyfikatowy z języka polskiego jako obcego na poziomie B1B2 oraz A2 (w grupach dostosowanych do potrzeb osób dorosłych) w 2019 r. w następujących terminach:

9-10 marca 2019 r. ( B1 i B2 ) — rejestracja otwarta
15-16 czerwca 2019 r. ( B1 i B2 )
23-24 listopada 2019 r. ( B1 i B2)

Rejestracja kończy się na miesiąc przed datą egzaminu lub wcześniej, jeśli wyczerpią się dostępne miejsca. Z tego powodu rekomendujemy rejestrowanie się na egzamin możliwie jak najszybciej.

Szczegółowe informacje o egzaminie: www.certyfikatpolski.pl

Kursy przygotowujące do egzaminu:

Kursy stacjonarne

  • Kurs sobotni start 19.01.2019, koszt 600 zł, sześć spotkań 4x45 min w kolejne soboty. 
  • Kurs w ciągu tygodnia 2x90 min po południu, start w pierwszym tygodniu października, koszt 600 zł, 12 spotkań po 90min.
  • Rejestracja: office@ajp.gdansk.pl
  • Kursy startują zwykle miesiąc lub dwa miesiące przed egzaminem przy minimalnej ilości 6 osób w grupie.

Kursy online

  • Kurs przygotowujący do egzaminu pisemnego na poziomie B1: materiały informacyjne o egzaminie pisemnym waz z przykładowymi pracami wysyłane na e-mail w cenie 30 zł; zestaw trzech przykładowych tematów egzaminacyjnych do napisania pracy w domu oraz sprawdzenie pracy i komentarz doświadczonego egzaminatora: 100 zł za jeden zestaw. Można wykupić dowolną ilość zestawów.
  • Kurs przygotowujący do egzaminu ustnego na poziomie B1: materiały wysyłane na e-mail w cenie 30 zł, spotkanie online na Skypie i przeprowadzenie próbnego egzaminu wraz z komentarzem i wskazówkami doświadczonego lektora w cenie 100 zł. Można wykupić dowolną ilość spotkań.
  • Kurs gramatyki przygotowujący do egzaminu na poziomie B1: teoria i ćwiczenia. Materiały wysyłane na email w cenie 99 zł, w cenie sprawdzenie ćwiczeń przez egzaminatora (po przesłaniu skanów wypełnionych ćwiczeń na e-mail szkoły).
  • Rejestracja na kursy online: office@ajp.gdansk.pl

 

Kto może zdawać egzamin? Cudzoziemcy lub obywatele polscy na stałe zamieszkali za granicą, którzy w dniu egzaminu mają ukończone 18 lat.

Dokument uprawniający do udziału w egzaminie: Paszport, dowód osobisty, karta pobytu.

WAŻNE: Liczba kandydatów na każdy egzamin jest ograniczona i miejsca często kończą się już dwa miesiące przed terminem egzaminu. Jeśli chcą Państwo mieć gwarancję uczestnictwa w egzaminie, zalecamy jak najszybszą rejestrację na wybrany przez Państwa termin i dokonanie opłaty do trzech dni od rejestracji. W przypadku braku opłaty w opisanym terminie miejsce jest zwalniane i przekazywane osobie z listy rezerwowej.

 

Cena egzaminu:  150 EUR* (B1 oraz B2)

Cena certyfikatu:  20 EUR*

* Wpłatę (egzamin + certyfikat) należy dokonać jednorazowo, w jednym przelewie  w euro na konto w euro. W treści przelewu należy podać tylko i wyłącznie imię i nazwisko zdającego oraz poziom egzaminu.

Przykład: Jan Kowalski, B1

 

Konto bankowe, na które należy przesyłać wpłaty w EUR:

IBAN: PL 78 1140 2004 0000 3912 0114 4377
BIC (SWIFT): BREXPLPWMBK

mBank S.A.  ŁÓDŹ, Skrytka pocztowa 2108, 90-959 Łódź 2
 

Konto bankowe do opłaty w złotówkach: PL 98 1140 2004 0000 3702 4711 5165.
Zgodnie z Art.11g pkt.8 Ustawy o zmianie ustawy o języku polskim "W przypadku uiszczenia opłaty za egzamin w złotych, opłatę oblicza się przy zastosowaniu średniego kursu Euro, ogłoszonego przez Narodowy Bank Polski, ostatniego dnia miesiąca poprzedzającego miesiąc, w którym opłata jest uiszczana.

Kontakt ze szkołą: office@ajp.gdansk.pl lub +48 609 087 301

 

Termin przesyłania opłat: 3 dni od dnia rejestracji

Miejsce egzaminu: Sala BHP Stoczni Gdańskiej oraz ul. Lendziona 16

 

Wypełnij formularz zgłoszeniowy

Sprawdź koniecznie!

Kolonie z Językiem Polskim Gdańsk

Nasi lektorzy

thumbnail

Absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego - ukończyła filologię polską ze specjalizacją pedagogiczną i glottodydaktyczną.

Marlena Czerwińska


thumbnail

Uczenie języka polskiego jako obcego to fascynujące zajęcie – daje mi możliwość spojrzenia na mój język ojczysty z zupełnie innej perspektywy, a możliwość towarzyszenia studentom w odkrywaniu jego piękna jest dla mnie źródłem osobistej satysfakcji.

Magdalena Puzyn


thumbnail

Moją pasją jest praca z ludźmi i dla ludzi. Lubię, gdy innym jest ze mną dobrze. W wolnym czasie czytam, słucham muzyki, rozmyślam. Moje ulubione miejsca to las, plaża, Kraków i Krym.

Joanna Samp


thumbnail

Anna Niechwiadowicz Tajniki języków (angielskiego i polskiego) przybliżam chętnym uczniom od sześciu lat.

Anna Niechwiadowicz


thumbnail

Praca z ludźmi pochodzącymi z różnych stron świata pozwala na odkrywanie zupełnie nowych perspektyw spojrzenia na język.

Magdalena Majdańska


thumbnail

Jestem osobą otwartą i uśmiechniętą. Staram się przekonać uczniów, że nasz język nie jest taki straszny, jak go malują..

Kaja Żurawek


Wyświetl wszystkie

Opinie o nas

Akademia Muzyczna w Gdańsku, Dr Oetker, GEMALTO, OHL, Gdańskie Młyny, Lechia Gdańsk, Jeppesen, DEGREMONT, HTEP, Auchan, Sevivon, Terma Group, SII, Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, ATIRA, Rosyjski Morski Rejestr Statków, Instytut Maszyn Przepływowych

NASI KLIENCI

I have been a student at AJP for 9 months and have enjoyed it immensely – both learning the language and attending workshops where I gained more insight into the Polish culture.

Andrea Hansen, Denmark

Bardzo dziękuję za wszystko. Ja lubilam ten kurs, pomógł mi z jezykiem polskim i byłam wesoła.

Fadia Francis

I can warmly recommend your courses and the nice and very ambitious teachers.

Alexandra Rechsteiner, Switzerland

It was great to have instruction specifically tailored to my requirements and interests. I came for one week, covered a lot of ground, and was pushed a bit out of my "comfort zone"..

Leigh Crestohl, England

Lekcja była interesująca. Atmosfera była dobra. Poszukiwanie skarbów było dobrze zorganizowane

Isabel Mendes, Portugalia

Nauczycielki są miłe, sympatyczne i zawsze pomóc mi. Jestem bardzo szczęśiwy o tym kurs i mam nadzieję, że będę tu jeszcze raz następnie roku.

Joan Hernandez Farigola, Katalonia

Joanna zawsze była bardzo zmotywowana i wesoła. Też bardzo podobały mi się warsztaty i atmosfera szkoły. Najbardziej podobał mi się warsztat gotowania!

Bianca Fisher, Austria

Wyświetl wszystkie

Humor z lekcji

Eriz: Czy masz brata? Lektorka: Nie, nie mam. E: Dlaczego?! Lektorka: Proszę pytać mojego ojca.

Humor2

Lektorka: Jaką proponujecie metodę, żeby nauczyć się aspektu? Miguel: Hipnoza.(późniejszy komentarz innej lektorki) "Nie wiem, czy ja bym chciała potem moich uczniów dobudzać".

Humor3

Henrik: Mieszkam z Polakami i kotem. Rozmawiamy po polsku. Lektorka: Z kotem też?! Henrik: Nie, kot nie rozumie i chcemy go oddać.

Humor

Wyświetl wszystkie