Lektorzy

Marlena Czerwińska

thumbnail

Jestem absolwentką Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego - w 2008 roku ukończyłam filologię polską ze specjalizacją pedagogiczną i glottodydaktyczną. Nauczaniem języka polskiego zajmuję się od momentu zakończenia studiów.

Uczę się od moich studentów postrzegania świata przez pryzmat ich tradycji, przyzwyczajeń - ja staram się im przybliżyć naszą polską kulturę, obyczaje.

Praca ta daje mi wiele satysfakcji. Dzięki niej poznaję wiele różnorodnych kultur, ciekawych ludzi, indywidualnych osobowości.

Na co dzień jestem bardzo otwartą i spontaniczną osobą, która uważa, że dzień bez uśmiechu jest dniem straconym :) 


Magdalena Puzyn

thumbnail

Ukończyłam filologię polską (2000) i filologię romańską (2006) na Uniwersytecie Gdańskim. Jestem nauczycielem od prawie 10 lat, a moje życie zawodowe od początku związane jest z nauczaniem. Wiele ciekawych doświadczeń zdobyłam, mieszkając za granicą i ucząc studentów pochodzących z różnych kultur – we Francji, w Stanach Zjednoczonych i w Japonii. Byłam odpowiedzialna za zajęcia dla dzieci i dorosłych, na różnych poziomach zaawansowania.

Uczenie języka polskiego jako obcego to fascynujące zajęcie – daje mi możliwość spojrzenia na mój język ojczysty z zupełnie innej perspektywy, a możliwość towarzyszenia studentom w odkrywaniu jego piękna jest dla mnie źródłem osobistej satysfakcji.

Prywatnie lubię podróżowanie z dala od utartych szlaków i wędrówki po górach z plecakiem, dobrą literaturę, czerwone wino i zieloną herbatę.


Joanna Samp

thumbnail

Jestem absolwentką dwóch fakultetów Uniwersytetu Gdańskiego – w 2007 roku ukończyłam filologię polską, a w 2008 roku kulturoznawstwo.

Uczyłam dzieci w szkole podstawowej i młodzież w gimnazjum w Polsce, a także przez rok studentów i dorosłych w Symferopolu na Krymie (Ukraina).

Uczę innych, ale sama też się uczę – intensywnie zajmuję się językiem rosyjskim i niemieckim, a także jestem doktorantką Filologicznych Studiów Doktoranckich Uniwersytetu Gdańskiego.

Jestem odważna, wrażliwa, empatyczna, optymistycznie nastawiona do świata i ludzi.

Lubię aktywny wypoczynek i rozrywki kulturalne. Pasjonuje mnie odwiedzanie nowych miejsc.

Moją pasją jest praca z ludźmi i dla ludzi. Lubię, gdy inni czują się dobrze w mojej obecności. W wolnym czasie czytam, słucham muzyki, rozmyślam.
Moje ulubione miejsca to las, plaża, Kraków i Krym.


Sprawdź koniecznie!

Kolonie z Językiem Polskim Gdańsk

Nasi lektorzy

thumbnail

Absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego - ukończyła filologię polską ze specjalizacją pedagogiczną i glottodydaktyczną.

Marlena Czerwińska


thumbnail

Uczenie języka polskiego jako obcego to fascynujące zajęcie – daje mi możliwość spojrzenia na mój język ojczysty z zupełnie innej perspektywy, a możliwość towarzyszenia studentom w odkrywaniu jego piękna jest dla mnie źródłem osobistej satysfakcji.

Magdalena Puzyn


thumbnail

Moją pasją jest praca z ludźmi i dla ludzi. Lubię, gdy innym jest ze mną dobrze. W wolnym czasie czytam, słucham muzyki, rozmyślam. Moje ulubione miejsca to las, plaża, Kraków i Krym.

Joanna Samp


thumbnail

Anna Niechwiadowicz Tajniki języków (angielskiego i polskiego) przybliżam chętnym uczniom od sześciu lat.

Anna Niechwiadowicz


thumbnail

Praca z ludźmi pochodzącymi z różnych stron świata pozwala na odkrywanie zupełnie nowych perspektyw spojrzenia na język.

Magdalena Majdańska


thumbnail

Jestem osobą otwartą i uśmiechniętą. Staram się przekonać uczniów, że nasz język nie jest taki straszny, jak go malują..

Kaja Żurawek


Wyświetl wszystkie

Opinie o nas

Akademia Muzyczna w Gdańsku, Dr Oetker, GEMALTO, OHL, Gdańskie Młyny, Lechia Gdańsk, Jeppesen, DEGREMONT, HTEP, Auchan, Sevivon, Terma Group, SII, Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, ATIRA, Rosyjski Morski Rejestr Statków, Instytut Maszyn Przepływowych

NASI KLIENCI

I have been a student at AJP for 9 months and have enjoyed it immensely – both learning the language and attending workshops where I gained more insight into the Polish culture.

Andrea Hansen, Denmark

Bardzo dziękuję za wszystko. Ja lubilam ten kurs, pomógł mi z jezykiem polskim i byłam wesoła.

Fadia Francis

I can warmly recommend your courses and the nice and very ambitious teachers.

Alexandra Rechsteiner, Switzerland

It was great to have instruction specifically tailored to my requirements and interests. I came for one week, covered a lot of ground, and was pushed a bit out of my "comfort zone"..

Leigh Crestohl, England

Lekcja była interesująca. Atmosfera była dobra. Poszukiwanie skarbów było dobrze zorganizowane

Isabel Mendes, Portugalia

Nauczycielki są miłe, sympatyczne i zawsze pomóc mi. Jestem bardzo szczęśiwy o tym kurs i mam nadzieję, że będę tu jeszcze raz następnie roku.

Joan Hernandez Farigola, Katalonia

Joanna zawsze była bardzo zmotywowana i wesoła. Też bardzo podobały mi się warsztaty i atmosfera szkoły. Najbardziej podobał mi się warsztat gotowania!

Bianca Fisher, Austria

Wyświetl wszystkie

Humor z lekcji

Eriz: Czy masz brata? Lektorka: Nie, nie mam. E: Dlaczego?! Lektorka: Proszę pytać mojego ojca.

Humor2

Lektorka: Jaką proponujecie metodę, żeby nauczyć się aspektu? Miguel: Hipnoza.(późniejszy komentarz innej lektorki) "Nie wiem, czy ja bym chciała potem moich uczniów dobudzać".

Humor3

Henrik: Mieszkam z Polakami i kotem. Rozmawiamy po polsku. Lektorka: Z kotem też?! Henrik: Nie, kot nie rozumie i chcemy go oddać.

Humor

Wyświetl wszystkie