Kursy intensywne, akademickie

 

przygotowujące do podjęcia studiów uniwersyteckich i komunikacji na poziomie średnio zaawansowanym.

 

Nasze certyfikaty akceptują takie uczelnie jak np. Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Gdański i wiele innych.

 

Terminarz

1 października – 30 czerwca

W przypadku zorganizowanych grup możliwe jest rozpoczęcie kursu w dowolnym terminie.

 

Cena: 3500 EUR, opłata rejestracyjna 100 EUR

Istnieje możliwość płatności w ratach.

Cena obejmuje: zajęcia dydaktyczne, test końcowy,  wystawienie świadectwa ukończenia kursu.

Liczba godzin: 700h (przy 3 osobach w grupie).

 

Celem kursu jest rozwijanie wszystkich sprawności językowych: mówienia, słuchania, czytania i pisania. Szczególny nacisk położony jest na komunikację codzienną oraz na słownictwo, pozwalające na swobodne poruszanie się zarówno w sytuacjach oficjalnych jak i nieoficjalnych. W czasie kursu uczestnicy biorą również udział w warsztatach poza szkołą, które ćwiczą umiejętności nabyte na kursie w konkretnych sytuacjach komunikacyjnych. Kurs obejmuje także wspólne wycieczki turystyczne oraz wizyty w muzeach i uczestnictwo w lokalnych imprezach kulturalnych (płatne dodatkowo).

Ilość zajęć w ciągu dnia uzależniona jest od ilości osób w grupie ( 3 osoby i więcej- 4 lekcje, 2 osoby – 3 lekcje, 1 osoba -2 lekcje).

Maksymalna ilość osób w grupie: 10

AJP pomaga przy zorganizowaniu zakwaterowania na czas trwania kursu. Może to być pokój przy polskiej rodzinie, pokój w hotelu lub wynajęte mieszkanie.

AJP jest szkołą języka polskiego dla obcokrajowców i nie pośredniczy w uzyskiwaniu wiz polskich, prawa do pobytu w Polsce  czy przekraczania polskiej granicy (kandydaci spoza Unii Europejskiej muszą być świadomi, iż uzyskanie wizy jest procesem długotrwałym i że mogą zostać poproszeni o uiszczenie pełnej opłaty za kurs przez ambasadę oraz że mogą zostać zatrzymani na granicy i odesłani do swojego kraju w wypadku nieposiadania takiego zaświadczenia oraz dowodu opłacenia zakwaterowania na czas kursu). Szczegółowych informacji dotyczących warunków uzyskania polskiej wizy i przekroczenia polskiej granicy udzielają polskie ambasady i konsulaty w odpowiednim kraju. Ubezpieczenie na czas trwania kursów uczestnicy zapewniają we własnym zakresie.

 

W celu zapisania się na kurs prosimy o wypełnienie FORMULARZA REJESTRACYJNEGO (poniżej) oraz przesłanie go do AJP przed terminem rozpoczęcia kursu pocztą, e-mailem lub faksem. Osoby ubiegające się o przyjęcie na kurs proszone są również o przelanie bezzwrotnej opłaty rejestracyjnej (100 EUR) na konto szkoły. Pełną opłatę za kurs należy wnieść najpóźniej trzeciego dnia trwania kursu na to samo konto, chyba że warunkiem uzyskania wizy jest wcześniejsze opłacenie kursu w całości. Po otrzymaniu opłaty rejestracyjnej oraz należności za kurs (jeśli jest to warunek uzyskania wizy w danym kraju) AJP wysyła zaświadczenie o zakwalifikowaniu na intensywny roczny kurs języka polskiego.

W przypadku nieuzyskania wizy pozwalającej na wjazd do Polski i uczestnictwo w kursie i poinformowania o tym AJP przed datą rozpoczęcia kursu, opłata za kurs jest zwracana w całości na konto wskazane przez studenta (za wyjątkiem opłaty rejestracyjnej).

APPLICATION FORM - academic course.doc

Konto:

Akademia Jezyka Polskiego

ul. Lendziona 16/2

80-264 Gdansk

BRE Bank S.A. INTERNET BANKING, al. Piłsudskiego 3, 90-368 Łódź

PL 78 1140 2004 0000 3912 0114 4377 (dla wpłat w EURO)

BIC/SWIFT: BREXPLPWMBK

SORT CODE: 11402004

Sprawdź koniecznie!

Kolonie z Językiem Polskim Gdańsk

Nasi lektorzy

thumbnail

Absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego - ukończyła filologię polską ze specjalizacją pedagogiczną i glottodydaktyczną.

Marlena Czerwińska


thumbnail

Uczenie języka polskiego jako obcego to fascynujące zajęcie – daje mi możliwość spojrzenia na mój język ojczysty z zupełnie innej perspektywy, a możliwość towarzyszenia studentom w odkrywaniu jego piękna jest dla mnie źródłem osobistej satysfakcji.

Magdalena Puzyn


thumbnail

Moją pasją jest praca z ludźmi i dla ludzi. Lubię, gdy innym jest ze mną dobrze. W wolnym czasie czytam, słucham muzyki, rozmyślam. Moje ulubione miejsca to las, plaża, Kraków i Krym.

Joanna Samp


thumbnail

Anna Niechwiadowicz Tajniki języków (angielskiego i polskiego) przybliżam chętnym uczniom od sześciu lat.

Anna Niechwiadowicz


thumbnail

Praca z ludźmi pochodzącymi z różnych stron świata pozwala na odkrywanie zupełnie nowych perspektyw spojrzenia na język.

Magdalena Majdańska


thumbnail

Jestem osobą otwartą i uśmiechniętą. Staram się przekonać uczniów, że nasz język nie jest taki straszny, jak go malują..

Kaja Żurawek


Wyświetl wszystkie

Opinie o nas

Akademia Muzyczna w Gdańsku, Dr Oetker, GEMALTO, OHL, Gdańskie Młyny, Lechia Gdańsk, Jeppesen, DEGREMONT, HTEP, Auchan, Sevivon, Terma Group, SII, Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, ATIRA, Rosyjski Morski Rejestr Statków, Instytut Maszyn Przepływowych

NASI KLIENCI

I have been a student at AJP for 9 months and have enjoyed it immensely – both learning the language and attending workshops where I gained more insight into the Polish culture.

Andrea Hansen, Denmark

Bardzo dziękuję za wszystko. Ja lubilam ten kurs, pomógł mi z jezykiem polskim i byłam wesoła.

Fadia Francis

I can warmly recommend your courses and the nice and very ambitious teachers.

Alexandra Rechsteiner, Switzerland

It was great to have instruction specifically tailored to my requirements and interests. I came for one week, covered a lot of ground, and was pushed a bit out of my "comfort zone"..

Leigh Crestohl, England

Lekcja była interesująca. Atmosfera była dobra. Poszukiwanie skarbów było dobrze zorganizowane

Isabel Mendes, Portugalia

Nauczycielki są miłe, sympatyczne i zawsze pomóc mi. Jestem bardzo szczęśiwy o tym kurs i mam nadzieję, że będę tu jeszcze raz następnie roku.

Joan Hernandez Farigola, Katalonia

Joanna zawsze była bardzo zmotywowana i wesoła. Też bardzo podobały mi się warsztaty i atmosfera szkoły. Najbardziej podobał mi się warsztat gotowania!

Bianca Fisher, Austria

Wyświetl wszystkie

Humor z lekcji

Eriz: Czy masz brata? Lektorka: Nie, nie mam. E: Dlaczego?! Lektorka: Proszę pytać mojego ojca.

Humor2

Lektorka: Jaką proponujecie metodę, żeby nauczyć się aspektu? Miguel: Hipnoza.(późniejszy komentarz innej lektorki) "Nie wiem, czy ja bym chciała potem moich uczniów dobudzać".

Humor3

Henrik: Mieszkam z Polakami i kotem. Rozmawiamy po polsku. Lektorka: Z kotem też?! Henrik: Nie, kot nie rozumie i chcemy go oddać.

Humor

Wyświetl wszystkie